Zdalne nauczanie

Obrazek użytkownika CorkSPK

Drodzy Rodzice! Uczniowie!

W związku z pandemią COVID-19, która ogarnęła niemal cały świat Szkoła Polska w Cork, podobnie jak wszystkie inne szkoły w Irlandii jest zamknięta od 13 marca. Nikt z nas nie wie, kiedy ponownie zobaczymy sie w szkole.

Odnośnie realizacji programu nauczania wspólnie z nauczycielami pracujemy nad modułami lekcyjnymi, które będziemy co tydzień przesyłać uczniom do wykonania.
Bardzo prosimy wszystkich Rodziców o wsparcie dziecka i naszej pracy – tę prośbę kierujemy zwłaszcza do Rodziców naszych najmłodszych uczniów.
Materiały będą wysyłane do Rodziców na ich prywatne skrzynki mailowe.
Naszym najstarszym uczniom wysyłamy materiały na ich prywatne adresy mailowe - wierzymy w ich odpowiedzialność oraz samodyscyplinę:)
Bardzo prosimy o systematyczne sprawdzanie poczty elektronicznej i udostępnianie materiału dzieciom.
Prosimy także, by uczniowie poświęcili na naukę (na podstawie przesyłanego materiału) czas proporcjonalnie taki sam co w naszej Szkole.
Materiał jest zaplanowany tak, że na pewno nikt nie będzie się nudził.
Wszystkie polecenia zadań są sformułowane jasno i dziecko nie będzie miało problemu, gdzie w podręczniku czy ćwiczeniach dany tekst, czy zadanie odszukać.
Istotnym jest, by wykonać wszystkie zadania i polecenia zgodnie ze wskazówkami wychowawców.
W RAZIE JAKICHKOLWIEK WĄTPLIWOŚCI PROSIMY O KONTAKT.
Nauczyciel wyjaśni, może dosłać dodatkowy materiał. W każdy weekend wszyscy nauczyciele pełnią dyżur telefoniczny - można wtedy umówić się na lekcje on-line.
Zadania koncentrują się głównie na pracy z podręcznikiem i ćwiczeniami. Ale każdy nauczyciel przesyła także prezentacje, linki do słuchowisk, filmów, ćwiczeń interaktywnych, itp.; tak, by zajęcia były zrozumiałe, ale także atrakcyjne.

Odnośnie lektur szkolnych, jeśli takie zostaną zadane do przeczytania, to zawsze otrzymają Państwo link do strony, w której dana lektura w całości jest zamieszczona w Internecie (nie wszystkie dzieci mają lektury w domu).

Rodziców prosimy o systematyczne sprawdzanie zaangażowania dziecka w naukę.

Wszyscy nauczyciele dopiero po powrocie dzieci do szkoły będą oceniać wypełnione ćwiczenia, zadania wpisane do zeszytów, wypracowania itp.

Jeżeli z jakiegoś powodu nie mają Państwo kontaktu z wychowawcą klasy, bardzo prosimy o kontakt:
085 718 73 27 - kierownik Szkoły Polskiej w Cork dyżuruje codziennie od 14.00 do 16.00
szkolapolskacork@gmail.com - żaświadczenia, informacje ogólne, rezygnacje, itp.
rekrutacjaspkcork@gmail.com - zapisy na rok szkolny 2020/21

Zdajemy sobie doskonale sprawę, że nauczanie w takim zakresie, pozbawione kontaktu bezpośredniego i wzajemnych relacji uczeń - nauczyciel czy uczeń - uczeń nie jest optymalne, niemniej jednak w obecnej sytuacji jest nieuniknione.

Dziękujemy z góry Rodzicom za pomoc przy realizacji tego nadzwyczajnego przedsięwzięcia.

Z nadzieją na rychłe spotkanie oraz życzeniami zdrowia i spokoju

Edyta Bakuła
p.o. Kierownik Szkoły Polskiej w Cork

ZałącznikRozmiar
Image icon FB_IMG_1583947637711.jpg107.15 KB
Image icon FB_IMG_1583947641488.jpg169.09 KB